Özel Konuklar

Dina Tokio
Dina Tokio İngiltere
Dina Tokio

Dünya çapında en güçlü bloggerlardan biri. Dina Tokio aynı zamanda Dina Torkia olarak da bilinyor. 800k instagram takipçisi ve youtube kanalındaki 300k abonesi ile çok geniş bir etki alanına sahip. Blogger’ın aynı zamanda kendi adında Dina Torki isimli bir markası var.

Ruba Zai
Ruba Zai Hollanda
Ruba Zai

Aynı zamanda Hijabhills olarak da bilinen Ruba, Hollanda Muhafazakar Moda’nın yüzü. Blog’una 2013 yılında başlayan Ruba, Youtube kanalında 300k ve instagram da 600k olmak üzere sıkı bir hayran kitlesine sahip.

Habiba da Silva
Habiba da Silva Birleşik Krallık
Habiba da Silva

Brezilya ve Lübnan kökenli blogger, 3 yıldır blogunda İngiliz yaşamı, güzellik ve moda üzerine paylaşım yapıyor. Silva, Malezya ve Nijerya gibi ülkelerdeki muhafazakar moda haftalarında sık sık özel davetli olarak yer alıyor. Instagram’da 420k takipçisi ve Youtube’da 152k abonesi var.

Sebina Hussain
Sebina Hussain Birleşik Krallık
Sebina Hussain

Sebina Hussain aynı zamanda Sebinaah, Birleşik Krallığın en sevilen bloggerlarından bir tanesi. GCSE’de Textil ve Sanat okuyan blogger, çalışmalarına First Class Honours’da Hukuk ve sonrasında yüksek lisans için Yasal Pratiklerde mülk avukatı olarak devam etti. Kişisel stil günlüğü olan blog’u herkese ilham kaynağı!

Melanie Elturk
Melanie Elturk Amerika Birleşik Devletleri
Melanie Elturk

Melanie Elturk, New York merkezli Haute Hijab isimli online alışveriş markasının sahibi. Birçok ülkede başörtüsü ve muhafazkar moda sektörü üzerine konuşma yapmak için çağırılıyor. Melanie, ELLE USA dergisinde köşe yazarlığı da yapıyor.

Mariam Moufid
Mariam Moufid İsveç
Mariam Moufid

Ünlü insatagram sayfası @hijabmuslim’in sahibi olan Moufid’in 500k takipçisi var. Mariam İsveç’de ve uluslararası yayıncılıkta önemli bir etki sahibi ve ilham kaynağı.

Mariam Moufid
Mariah Idrissi Birleşik Krallık
Mariah Idrissi

H&M’in ilk başörtülü modeli olan Idrissi, dünyada medyasının odaklarından biri. Mariah, aynı zamanda motivasyonel bir konuşmacı ve muhafazakar modanın önemli yüzü.

Mariam Moufid
Indah Nada Puspita Endonezya& Almanya
Indah Nada Puspita

Indah Nada Puspita, Almanya’daki etki alanı güzlü fenomenlerden biri. Aktif olarak muhafazakar moda ile ilgili paylaşımlarda bulunan Puspita, aynı zamanda bir şarkıcı.

Mariam Moufid
Fatema Al Awadhi Kuveyt
Fatema Al Awadhi

Fatema Al Awadi Kuveyt sosyetesinde çokça bilinen, 150k takipçili insta-blogger. Zarafet ve modernliği kombinlediği stiliyle her daim trend ve high fashion davetler, lüks yemeklerin vazgeçilmezi. İnstagram’daki moda paylaşımları takipçilerinin gözlerini kamaştırsa da, Awadhi’nin kendine has stili de gözlerden kaçmıyor. Stilini görmek için @justfatema hesabını takip edin.

Noor Tagouri
Noor Tagouri Amerika Birleşik Devletleri
Noor Tagouri

Amerikan Televizyon’unun ilk tesettürlü spikeri. 2012’de başlattığı viral kampanyası #LetNoorShine ile uluslararası ilgi topladı ve Amerika’nın en çok konuşulan insanlarından biri haline geldi. CBS Washington DC’de yardımcı gazetecilik yaptı ve en iyi gazetecilik okulundan mezun oldu.

Mariam Moufid
Samah Safi Bayazid Amerika
Samah Safi Bayazid

Samah, ilk başörtülü film yapımcılarında biri. Aynı zamanda kocası ile yaptığı filmler Islami film kategorisinde çığır açtı. En ünlü eserlerinden biri, Shekih Omar Suleiman ve Mohammed Zeyara’nın da yer aldığı İlham (İnspiration) serisi. Samah, Maher Zain’in ve daha birçok kişinin kliplerinin de yapımcılığını üstlendi. Film endüstrisinde açtığı yolla büyük bir kitleye ilham verdi. Samah, Yaratıcı Yazarlık üzerine yaptığı workshoplarla çeşitli ülkelerde deneyimlerini paylaşıyor.

Leena Asad
Leena Asad Amerika
Leena Asad

Leena Asad ya da Withloveleena, Teksas’a yaşayan Filistin kökenli bir Amerikalı. Moda ve yaşam üzerine 240k takipçili bir blogger olmak dışında, Kadın Doğum Hemşiresi ve hayalinde Pratisyen Hemşire olmak var.

Mariam Moufid
Hijarbie Nijerya
Hijarbie

Haneefah Adam, @hijarbie instagram hesabının arkasındaki başarılı kadın. Barbie’ye başörtüsü takma ve şık kıyafetler giydirme fikri dünya çapında bir ilgi uyandırdı. Haneefah, modanisa.com kapsamında düzenlenen, İstanbul Muhafazakar Moda Haftası’nda Hijarbie’yi temsil edecek.

Soha MT
Soha MT Birleşik Arap Emirlikleri
Soha MT

Soha Taha ya da sosyal medyada bilinen ismiyle Soha MT, Mısır asıllı bir stil ikonu, tasarımcı ve stilist. Medya ve dijital fotoğraf mezunu olması blog içeriklerinin her zaman kaliteli olmasının sebebi. Soha aynı zamanda abiye ve kaftan üzerine olan SohaMT koleksyonun sahibi.

Natalia Fernandez
Natalia Fernandez
Natalia Fernandez

Natali Ferre Fernandez, 13-14 Mayıs "Istanbul Modest Fashion Week"'in özel misafiri olarak İstanbul'a geliyor. "2015 İspanya Güzeli" seçildikten sonra, "2015 Dünya İkinci Güzeli" ünvanını alan Fernandez, "Universitat Oberta de Catalunya" mezunu ve Mallorca'da yaşıyor. Güzel Model, Istanbul Modest Fashion Week'de Sherpa'nın "Secrets Of Mallorca" koleksiyonunun sunumunu yapacak